Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz

20 Eylül 2021, Pazartesi

Temel Karamollaoğlu; Ben delimiyim ittifaka girecek

Temel Karamollaoğlu; Ben delimiyim ittifaka girecek

Partisinin 6. il kongresi için Karaman'da konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Ben ittifaka girecek delimiyim" dedi.

Ülkede adaletsizliğin tavan yaptığını söyleyen Temel Karamollaoğlu; " Hükümetin istediği şekilde beynat vermeyenler hapsi boyluyor insanlara haksızlık yapılıyor bize de gel ittifaka gir diyorlar yahu ben delimiyim bu vebalin altına girecek." dedi.

 

İlkerler üzerinden siyaset yaptıklarının altını çizen Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu; " Neymiş efendim bize 20 Milletvekilliği teklif etmişler, değil 20 Milletvekili 120 de verseler 250 de verseler dahi olmaz bu ülke 250 Mİlletvekiline satılacak bir ülke değildir. İlkeler üzerinden siyaset yapıyoruz dediğimizde ne yapacaksın İlkeyi diyorlar, daha ilkenin ne anlama geldiğini bile bilmiyorsan Allah seni dinleyenlere akıl fikir versin, çünkü sana vermemiş belli." dedi.

 

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, meclisten seçimlerle ilgili yasaların çıktığını belirterek, "Uyum yasalarını bekliyorduk biz ama sadece seçimlerle ilgili bir paket getirildi, ittifak kurabilme şartları oluşturuldu" dedi.

 

Partisinin 6. Olağan İl Kongresine katılmak üzere Karaman’a gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kongrenin yapılacağı Yunus Emre Konferans Salonu önünde partililer tarafından karşılandı. Karamollaoğlu burada yaptığı konuşmada, “Ülkemiz oldukça karışık bir dönemden geçiyor. Bundan dolayı da neredeyse şundan emin olun ki ülkenin meseleleriyle ilgili konuları gündeme getirirken neredeyse midemize bir acı saplanıyor. Hangi kesimle konuşsak, ister gençler, ister hanımlar, ister esnaf, ister çiftçi, memurlar, sanayiciler kiminle ülke meselelerini görüşmeye kalksak her birinin çok ama çok ciddi problemlerle karşı karşıya olduğuna şahit oluyoruz. Öbür taraftan da dönüp bu ülkeyi yönetenlere, Türkiye Millet Meclisine, hükümete bakıyoruz bu problemlerin neredeyse hiç birisi gündemlerinde yok. Türkiye’de bir tane gündem var onlara göre. Meclisten seçimlerle ilgili yasalar çıktı. Uyum yasalarını bekliyorduk biz ama sadece seçimlerle ilgili bir paket getirildi, ittifak kurabilme şartları oluşturuldu. Daha seçim gündemde bile değilken yer yerinden oynuyor, cumhur birliği, cumhur ittifakı gibi. Şuanda bir hükümet var, meclis var, şuanda ülkenin problemleri dertleri var. Niye bu memleketin dertlerini gündeme getirip tartışmıyorsunuz da ne zaman olacağı belli olmayan seçim ittifakları için şimdiden ülkeyi ayağa kaldırmaya çalışıyorsunuz. Elbette hükümetler bu ülkeyi daha iyi yaşanabilir hale getirebilmek için vardır. Seçimler çok önemli hadiselerdir ama ülkenin gündemi her gün değişirken seçimler üzerine konulara tartışmaya açılırsa bir sorun vardır" .

 

"Bugün dört bir tarafımız ateşle çevrili"

Afrin operasyonu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan SP Genel Başkanı Karamollaoğlu şöyle devam etti: "Bugün dört bir tarafımız ateşle çevrili. Ordumuz Afrin’de bir harekat yapıyor. Her gün canlı yayınları seyrediyoruz televizyonlarda ama bunu iç politika malzemesi haline getirmek Türkiye’ye yapılacak en büyük kötülüktür. Bu milli bir davadır. Her ülke kendi sınırlarında kendisini tehdit eden bir hadise meydana geldiği zaman elbette müdahale hakkını taşır. Ama bu siyasi bir mesele haline getirilemez getirilmemelidir. Ordumuz yönetiyor bunu. Bu mücadeleyi sınırlarda sınır ötesinde yapılan mücadeleyi siyasetçiler yönetmiyor. Siyasetçiler karar alır ordu icra eder. Ama ülkemizin meselesi sadece sınırlarda meydana gelen hadiselerden ibaret değil."

Bekir Bozdağ; Saadeti Bekliyoruz. Bekir Bozdağ; Saadeti Bekliyoruz.

Saadet Partisi’ne oy veririm diye düşüneceğim aklıma gelmezdi... Saadet Partisi’ne oy veririm diye düşüneceğim aklıma gelmezdi...

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık