Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz

26 Temmuz 2021, Pazartesi

Bizi yavaş yavaş zehirleyip öldürecekler

Bizi yavaş yavaş zehirleyip öldürecekler
Soner Yalçın, sosyal medya hesabından gıda ürünlerinde oynan oyunu anlattı.
 
Toptancının 15 kuruşa sattığı top kekin maliyetini hesaplayan Soner Yalçın, ‘Bir top keki toptancısı 15 kuruşa satıyor. Un, yumurta ve yağ ile yaparsanız 30 kuruş malzeme maliyeti var; keza ambalajı, üretici kârı, nakliyesi ve toptancı kârı vs eklenince nasıl o fiyata satılabiliyor?çünkü kek değil; “kek benzeri kimyasal bir şey” alıp yiyoruz.’ dedi.
 
Açıklamalarına Emile Durkheim’in ortaya attığı ‘anomi’ kavramını anlatarak devam eden Soner Yalçın, ‘Emile Durkheim’in ortaya attığı bir kavram var; “anomi”. Toplumsal hayattaki değer karmaşasını ifade eder. “Yabancılaşma” denebilir. Kavramın öncülerinden Ludwig Feuerbach şu sözü boşuna etmedi: İnsan yediği şeydir!’ dedi.
 
Tarım toplumuna geçen insanoğlunun tek şeker kaynağının bal olduğunu söyleyen Soner Yalçın, günümüzde zararlı olduğu bilinmesine rağmen 1970’lerde keşfedilen nişasta bazlı şeker/mısır şurubunun her yiyeceğin içerisinde olduğunu yediklerimize içtiklerimize dikkat etmezse yavaş yavaş bizi zehirleyip öldüreceklerini söyledi.
 

Bir top keki toptancısı 15 kuruşa satıyor. Un, yumurta ve yağ ile yaparsanız 30 kuruş malzeme maliyeti var; keza ambalajı, üretici kârı, nakliyesi ve toptancı kârı vs eklenince nasıl o fiyata satılabiliyor?çünkü kek değil; "kek benzeri kimyasal bir şey" alıp yiyoruz.

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık