Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz

26 Temmuz 2021, Pazartesi

Suriye Saldırısında İncirlik üssü kullanıldı mı?

Suriye Saldırısında İncirlik üssü kullanıldı mı?

Başbakan Yardımcısı Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye yönelik düzenlediği ortak operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Operasyon öncesi Türkiye’ye bilgi veriliğini açıklayan Bozdağ operasyon esnasında İncirlik Üssü’nün kullanılmadığını ifade etti.

“Suriye konusunda Türkiye'nin tutumu,nettir. Suriye'de Türkiye; Esed rejimine, kimyasal veya konvansiyonel silah kullanımına, iç çatışmalara, insanların öldürülmesine, insanların yerinden yurdundan edilmesine, DEAŞ,PKK,KCK,PYD/YPG dahil bütün terör örgütlerine, karşıdır.

 

Türkiye'ye göre Suriye'de; Esed rejimi ile DEAŞ,PKK,KCK,PYD ve YPG dahil tüm terör örgütlerine destek, kimyasal silahla öldürme gibi konvansiyonel silahlarla da öldürme, can ve mal emniyetinin yokluğu, zorunlu göç, ülkeler arası nüfuz,güç ve çıkar yarışı da yanlıştır. Türkiye,Duma'ya rejimin kimyasal saldırısını her düzeyde şiddetle kanadı ve çok net bir tutum ortaya koydu.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,Sayın Trump ve Sayın Putin ile görüşmeler yaptı. Türkiye, bir nevi ABD ile Rusya arasında çözüm için arabuluculuk yaptı. Suriye'deki hedeflere ABD,İngiltere ve Fransa saldırısından önce ABD Genelkurmay Başkanı ile Türkiye Genelkurmay Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Trump'ın talimatlarıyla görüştüler. Türkiye, saldırı öncesi bilgilendirildi. Saldırıda İncirlik Üssü kullanılmadı.”

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık