Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz

24 Temmuz 2021, Cumartesi

Sarıveliler doğalgaz istiyor

Sarıveliler doğalgaz istiyor

Karaman’ın Sarıveliler İlçe Belediye Başkanı Hayri Samur, her geçen yıl nüfusu hızla artan ilçelerinin doğalgazı hak ettiğini söyledi. 
Karaman’ın Ermenek’ten sonra ikinci büyük ilçesinin Sarıveliler olduğunu belirten Samur, “Yol yapım çalışmalarının tamamlanmasının ardından Sarıveliler, kısa süre içerisinde Alanya’nın arka bahçesi gibi olacak. Şuan ilçemizin nüfusu 5 binin üzerine çıkmış durumdadır. Hedefimiz ise 3 yıl içinde ilçenin nüfusunu 15 bine ulaştırmaktır. Yeni açılan işyerleri ve tekstil atölyeleri sayesinde nüfus artışımız hızla artmaya başladı. Şuan baktığımızda ilçemizde 450 kaloriferli daire bulunmaktadır. Yeni yapılan konutlarla birlikte bu sayı iyice artacak. Ermenek’ten sonra Kazımkarabekir ilçemizin de doğalgaza kavuşacak olması bizleri de heyecanlandırdı. Ben buradan bu iki ilçemizin doğalgaza kavuşmasında büyük katkıları olan Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizler de Sarıveliler olarak doğalgazı hak ettiğimizi düşünüyorum” diye konuştu. 

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık