Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz

24 Temmuz 2021, Cumartesi

Keltepe ele geçirildi

Keltepe ele geçirildi
Afrin’in teröristler temizlenmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve ÖSO birliklerinin de katıldığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Raco beldesine yönelik operasyonun sabah saatlerinden itibaren başladığı belirtildi. Sabah namazından sonra operasyon için harekete geçen ÖSO birliklerinin Raco çevresindeki 2 köyü aldığı belirtildi. İlerleyişini sürdüren ÖSO birlikleri Raco’ya girdi. Bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor.
 
8 ŞEHİT VERDİĞİMİZ TEPE ELE GEÇİRİLDİ
 
Zeytin Dalı Harekatı’nın 41. gününde tünellere saklanan 100 kadar teröristin pusu kurarak 8 askerimizi şehit düşürdüğü 1083 rakımlı Keltepe bugün ele geçirildi. Raco kent merkezine 7 noktadan kuşatma yapan birlikler kent merkezindeki terör örgütü PYD’ye ait iki stratejik noktayı da top atışları ile vuruldu. Bölgedeki güvenli kaynakları, operasyonda sağ ele geçirilen 6 PKK/PYD’li teröristin sorgulamalarından alınan bilgiler doğrultusunda kentte yer altı tünellerinin giriş çıkış noktalarını takibe aldığını açıkladı. Kaynaklar ayrıca, Raco kent merkezinde 4 noktada tünel olduğu ve İHA’larla takip edildiğini belirtiliyor.
 

 

Haber Videosu


Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık