Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz

05 Ağustos 2021, Perşembe

Yunanistan kaşınıyor

Yunanistan kaşınıyor
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'ye gerçekleştirdiği operasyon devam etmesini fırsat bilen Yunanistan, adalarda tahriki daha da artırdı. Yunanistan Genelkurmay Başkanı Oramiral Evangelos Apostolakis, savaş uçağıyla Kardak kayalıklarına sanal hava taarruzu yaptı. Bu olaydan sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Havadan İhbar ve Kontrol Uçağı’nda yaptığı açıklamada, “TSK emir komutada modern yöntemlerle üç harekât alanını bir merkezden idare kabiliyetine sahip. Sadece Kardak değil, Tüm Ege’yi kapsayabiliyoruz. Hem Afrin’de operasyon yapacak hem de aynı anda Doğu Akdeniz ve Ege’yi kontrol edebilecek güce sahibiz” dedi.
 
Hava üssünde uçuş öncesi brifing alan Oramiral Apostolakis Yunan Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Christos Christodoulou ile birlikte uçuş hattına gitti silah yüklü Mirage 2000 – 5 Savaş Uçağı'nın başında 6 Şubat tarihinde Yunan subayları ile birlikte poz verdi.
 
ROKET YÜKLÜ UÇAKLAR
Genelkurmay Başkanı Apostolakis, Mirage 2000 – 5 savaş uçağına binerken Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Christodoulou da başka bir savaş uçağına bindi. Uçaklara havadan havaya atılan MATRA 550 roketlerinin yüklendiği görüldü. Ayrıca uçakların gövde içinde makineli top bulunuyor.
İki komutan, Eğriboz Yarımadası, Ahikerya Adası, İleriye Adası ve Kardak Kayalıkları'nın üzerinden alçak irtifa uçuşu yaptıktan sonra Nakşa Adası üzerinden Tanagra meydanına dönüş yaptı. Kardak Kayalıkları'na sanal hava taarruzu yapan Oramiral Apostolakis ve Korgeneral Christodoulou, kayalıklardaki hava hedeflerine sanal atış yaptı. Apostolakis ve Christodoulou, gayri askeri statüdeki Ahikerya ve İleriye Adası'nın üzerinden askeri uçakla uçarak 1923 Lozan Antlaşması'nı ve 1947 Paris Antlaşması'nı ihlal ettiler. Ayrıca Türk hava sahasını da ihlal ettiler.

Son Dakika Haberleri

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık